Trash Run Nowa Huta w niedzielę - 29.09.2019

Biegaj i sprzątaj, aktywnie i z pożytkiem – weź udział w Trash Run Nowa Huta!

Gdy w niedzielę, 29 września cały Kraków będzie żył biegiem Trzech Kopców, wraz z nowohucką Fundacją Eco Travel zapraszamy do dzielnicy XVIII na Trash Run Nowa Huta. To kolejny pomysł tej fundacji na walkę ze śmieciami – tym razem w sposób zdecydowanie aktywny, który obejmie swoim zasięgiem większy obszar.

Fundacja EcoTravel ma już za sobą szereg doświadczeń podczas kilku akcji sprzątania rzeki Dłubni #CzystaDlubnia. Teraz organizatorzy zapragnęli włączyć do swojej inicjatywy również element rywalizacji. Tak narodził się pomysł stworzenia rodzinnego marszobiegu Trash Run Nowa Huta, podczas którego uczestnicy będą nie tylko spalać kalorie, ale przede wszystkim zbierać śmieci i wstępnie je segregować.

Ten bieg ma większy wymiar edukacyjny. - Uczestnicy będą mieli za zadanie zmieścić się w odpowiednim wymiarze czasu, ale najważniejszym elementem rywalizacji będzie segregacja śmieci podczas pokonywania wyznaczonej trasy. Będą musieli wrzucać je do odpowiedniego worka w określonym obszarze trasy. To, jak prawidłowo segregować, a tym samym rozróżnić śmieci, dowiedzą się podczas prelekcji przed rozpoczęciem biegu – wyjaśnia Marcin Pawlik, szef Fundacji EcoTravel i organizator pierwszego nowohuckiego Trash Runu.

Bieg jest dedykowany szczególnie rodzinom z dziećmi i tym którzy chcą mimo rywalizacji sportowej, zadbać o najbliższą okolicę. Organizatorzy przewidzieli trasę o długości 5,5 km - od Zalewu Nowohuckiego wzdłuż Doliny Dłubni, dalej przez Lasek Mogilski aż do Yacht Klubu Polska Kraków w Mogile. Na mecie marszobiegu na wszystkich uczestników będą czekać medale oraz wegetariański posiłek regeneracyjny.

Termin: niedziela, 29.09.2019, godz. 9.00.

Zapisy: Aleksandra Wyszyńska-Pawlik - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Organizacja: bieg w zespołach 2-osobowych – liczba miejsc jest ograniczona (100 par).

Szczegóły: www.fundacja.ecotravel.pl/rodzinny-trash-run-nowa-huta/

Wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/357845428456486/

Koordynator biegu: Jakub Bem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Bieg organizowany dzięki wsparciu z programu grantowego ArcelorMittal Poland „Działamy lokalnie”.