To już piąty raz spotkamy się nad wodami Dłubni! Trzymajcie kciuki za pogodą by nam znów nie spłatała figla. Mamy całkiem nowe miejsce do wysprzątania ale też wrócimy na „stare śmieci”. Nie będzie łatwo ale ponownie spróbujemy wysprzątać naszą Nowohucką Amazonkę.
Kiedy odbędzie się akcja sprzątania?
23 marca 2019 (sobota) godz. 11:00

Tradycyjnie spotykamy się nad Zalewem Nowohuckim przy Grill maNHattan B.B.Q pod Domem Wędkarza (ul. Bulwarowa). Tam, jak to już się przyjęło, dowiecie się kilka słów dotyczących przebiegu akcji, zasad bezpiecznego sprzątania, rozdamy worki, rękawiczki i przejdziemy na zaplanowany teren naszego sprzątania.

Pełny opis przebiegu akcji sprzątania.


Gdzie sprzątamy?
Na 5 Akcję #CzystaDlubnia wybraliśmy odcinek rzeki niedaleko Zalewu Nowohuckiego jednak do niego nie przynależnym. Ciągnie się on od mostu na Alei Solidarności (włącznie) wzdłuż ul. Melchiora Wańkowicza aż do mostku nad Dłubnią prowadzącym do ROD Wanda. To około 600 metrów długości rzeki jednak obszar do wysprzątania stanowi wyzwanie bo obejmuje on około 2.5 ha! Aby tam się dostać przejdziemy od strony zalewu pod mostem na Alei Solidarności.

Dodatkowo w porównaniu z planami jesiennymi uruchamiamy trasę nr 1B dla Rodziców z Dziećmi – Szczegóły na stronie.

Mapa i program


Zapisujcie termin w kalendarzu, zapraszajcie znajomych, sąsiadów i bliskich z rodzinami :) i trzymajcie kciuki za pogodę!