Drukuj

W najbliższy weekend znów będziemy cieszyć się niedzielą wolną od handlu. Przygotowaliśmy dla Was kolejne propozycje spędzenia tego czasu na świeżym powietrzu.

Poziom 1: Relaksacyjna niedziela   PrzyStań na plaży

Na Bulwarze Kurlandzkim w okolicach mostu Kotlarskiego  zorganizowana jest wakacyjna strefa plażowania pn. „PrzyStań na Plaży”. Jest to miejsce, które poza rekreacyjną oprawą ma charakter miejsca spotkań, inspiracji i wymiany doświadczeń. Cała strefa „PrzyStań na plaży” zorganizowana jest wokół mobilnego biura, w którym mieszkańcy mogą bezpłatnie wypożyczać leżaki, koce, sprzęt sportowy, planszówki oraz książki. Z tych atrakcji można korzystać codziennie (pn. -  pt. : 15:00 – 21:00 oraz sb. – nd. 11.00 – 21.00).

 

Poziom 2: Aktywna niedzielaPomniki przyrody w dzielnicy XVIII Nowa Huta

W dzielnicy XVIII Nowa Huta znajduje się 18 pomników przyrody.

Poziom 3: Wyczynowa niedziela –  Uroczysko Górka Pychowicka

Uroczysko Górka Pychowicka to 17ha zamkniętego terenu leśnego z kilkoma polanami rekreacyjnymi i wypoczynkowymi. Jest niewątpliwie jednym z piękniejszych miejsc Krakowa. Z obu stron roztaczają się przepiękne widoki na Las Wolski i oraz na Beskidy, Gorce i Tatry. Spokój i cisza, obcowanie z naturą, roślinność, a także zwierzyna pozwalają wyciszyć się, zregenerować i zapomnieć, że jesteśmy niedaleko centrum.Na trasie uroczyska znajdują się ławki, kosze, schron przeciwdeszczowy oraz tablica informacyjna.