Już w najbliższą sobotą zapraszamy na otwarcie „PrzyStań na Plaży”.

Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy Was na Bulwar Kurlandzki w pobliżu Mostu Kotlarskiego. Zaczynamy o godz. 16:00. Nie zabraknie różnego rodzaju aktywności, muzyki oraz pysznego jedzenia.

Przedstawiamy plażowy rozkład jazdy:

16:00 – wycieczka kajakiem po Wiśle z przewodnikiem

Obejrzyj Kraków z perspektywy królowej polskich rzek. Na miejscu będzie możliwość bezpłatnego wypożyczenia kajaka. Chęć udziału można zgłosić już od 15:30 w mobilnym biurze Zarządu Zieleni Miejskiej znajdującym się na Plaży.

 

16:30 – „Halo lalo” - warsztaty upcyclingowe tworzenia lalek teatralnych

Warsztaty mają na celu wprowadzenie uczestników w świat teatru poprzez stymulację artystycznych aktywności z pogranicza rękodzieła i improwizacji teatralnej. W trakcie zajęć stworzymy lalki teatralne z materiałów, które powszechnie można byłoby uznać za niegodne uwagi nieprzydatne odpady. Podczas warsztatów nowe życie otrzymają między innymi zepsute wieszaki, klamerki, butelki, kartony po żywności, zamek błyskawiczny, stare korale, skrawki materiału, spinacze, zapałki, wykałaczki, gazety, skasowane bilety, ulotki - wszystko przy użyciu różnorakich technik tj. papier mache, szydełkowanie, plecenie oraz inne techniki rękodzielnicze. Następnie uczestnicy dowiedzą się jak gotowe lalki wykorzystać do etiudy teatralnej, która rozegra się we wcześniej przygotowanej scenie teatrzyku lalkowego. Chęć udziału w warsztatach można zgłosić już od 15:30 w mobilnym biurze Zarządu Zieleni Miejskiej znajdującym się na Plaży.

Warsztaty poprowadzą dla Was

Konstancja Nałęcz Nieniewska - kostiumograf, scenograf (Teatr KX), aktorka, animator.

Magda Studnicka - twórca lalek, kostiumograf, scenograf (Teatr Prima Aprilis,Teatr KX, Teatr Okienko, Teatr Tup Tup), projektant graficzny, nauczyciel akademicki.

 

17:00 – Unicar Capoeira

Wyjątkowy pokaz widowiskowych sztuk walki, których głównym wyróżnikiem są rytmiczne, akrobatyczne ruchy skupiające się głównie na kopnięciach. Po pokazie każdy chętny będzie mógł wziąć udział w bezpłatnym treningu, który odsłoni przed Wami podstawy capoeiry.

 

18:00 – zumba

Zajęcia poprowadzi dla Was trenerka Małgorzata Śliwińska z klubu Saturn Fitness. Połączenie elementów tańców latynoamerykańskich z elementami fitness z pewnością wywoła w Was mnóstwo endorfin.

 

21:00 – pokaz plenerowego kina letniego

Zapraszamy Was na film „Młode wino”. Czeska komedia w reżyserii Tomáša Bařiny umili nam sobotni wieczór.

Sobota niewątpliwie upłynie również pod znakiem muzyki, którą grał będzie dla Was DJ. Nie zabraknie pysznego jedzenia serwowanego z foodtrucków oraz wyśmienitych lodów i aromatycznej kawy. Przez cały dzień będziecie mieć również możliwość bezpłatnego wypożyczenia leżaków, kocyków oraz sprzętu sportowego i gier planszowych.Nie może Was tam zabraknąć! Zapraszamy!