W dniu 11.06.2018 r. Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na wyłonienie Wykonawcy na budowę Smoczego Skweru w Parku Decjusza. Liczymy na duże zainteresowanie Wykonawców przetargiem, ponieważ budowa tego wielopokoleniowego placu zabaw będzie bez wątpienia wyjątkowym zwieńczeniem projektu "Smoczy Skwer dla każdej dzielnicy".
Serdecznie zapraszamy do składania ofert.

Już sam projekt zapowiada, że będzie to miejsca zaskakujące, tętniące życiem, gdzie każdy może bawić się... do woli. Połączenie tego aspektu z lokalizacją zdecydowało o nazwie miejsca - plac zabaw "Do WOLI".
Gospodarzem zlokalizowanego na skraju Parku Decjusza Smoczego Skweru będzie smok Delicjusz, który zaprasza do zabawy i mniejszych i większych pasjonatów beztroskiej zabawy na świeżym powietrzu. Na smoczej łące będącej we władaniu przyjaznego Delicjusza nie zabraknie również urządzeń zabawowych w zaskakującej formie takich jak ogryzek, obierki czy guzik z pętelką, szpulka i linoskoczki. Warto bowiem dodać, że tak znany krakowianom symbol miasta, to w tym przypadku smok roślinożerny i bardzo przyjazny. Delicjusz zaprasza do wspólnej zabawy i mniejszych i większych. Z myślą o pierwszej grupie stworzony zostanie tzw. matecznik, czyli strefa z tak uwielbianą przez dzieci karuzelą czy huśtawkami. Gospodarz miejsca użyczy swojego smoczego grzbietu do bezpiecznego wspinania i przeplotów. Znajdzie się tam również masażer dedykowany najmłodszym użytkownikom z niepełnosprawnościami. Większe dzieci ugoszczone zostaną w tzw. strefie śmiałków czyli gimnazjonie wyposażonym w proste przyrządy gimnastyczne służące indywidualnym treningom i aktywnej rekreacji. Wszystkie pokłady niespożytej dziecięcej energii będzie można skierować również na "ścieżkę suchej stopy". Ścieżka biec będzie od parkingu w stronę smoczej łąki, a stworzą ją sprężynujące huby ułożone w system "suchych kamieni", umożliwiające praktykowanie wieloskoków.

Smoczy Skwer w Parku Decjusza zapowiada się imponująco i mamy nadzieję, że zyska sympatię pasjonatów smoczych harców.