W związku z opracowywaniem przez Pracownię Projektową Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie projektu nowego parku przy ul. Naczelnej zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie na nazwę parku. Park o pow.1,3 ha położony jest w Dzielnicy Prądnik Czerwony.


Bazując na przedstawionych wcześniej rozwiązaniach krajobrazowych, przy jednoczesnym uwzględnieniu specyfiki terenu przy ul. Naczelnej, stworzyliśmy masterplan przyszłego parku.

Proponujemy podział przestrzeni na 8 konweniujących ze sobą stref, które przywołują skojarzenia z elementami historycznych założeń folwarcznych i wykorzystują rozwiązania znane z współczesnych enklaw zielonych.

  1. Ogród reprezentacyjny z altaną
  2. Kompozycje z roślin ozdobnych
  3. Rabaty różane w typie poletka uprawne
  4. Plac zabaw w typie wiejskiej zagródki
  5. Siedlisko łęgowe i ścieżka zdrowia
  6. Przestrzenie sportowe: tor do gry w bule, siłownia
  7. Symboliczne arboretum
  8. Sad

 

Szczegółowy opis projektu znajduje się tutaj.

 Propozycje nazwy można przesyłać na adres mailowy dzielnicy III: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Miejskiego Centrum Dialogu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Propozycje można również przesłać drogą pocztową lub dostarczyć osobiście korzystając z niniejszego formularza na adres Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony przy ul. Naczelnej 12 lub Miejskiego Centrum Dialogu przy ul. Brackiej 10. Nagrodą za najlepszą nazwę parku będzie upamiętnienie laureata konkursu tabliczką z imieniem i nazwiskiem, a także roślinnym upominkiem i innymi przyrodniczymi nagrodami.

Regulamin konkursu