Zarząd Zieleni Miejskiej wraz ze Stowarzyszeniem Nasz Olszanica zaprasza w sobotę 21 kwietnia 2018 r. o godz. 11:00 na wiosenne sprzątanie terenu planowanego użytku ekologicznego Dolina Potoku Olszanickiego – Łąki Olszanickie. Do posprzątania jest ponad 5 ha łąk, które malowniczo przecinają potok Olszanicki. Wszystkim chętnym Nasza Olszanica zapewni rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci przekazane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Po zakończonej pracy nie zabraknie również regeneracyjnego posiłku.
Spotykamy się przy zbiegu ulic Powstania Styczniowego i Szaserów. Tam zaopatrzymy wszystkich w worki i rękawiczki. Krótkiego instruktażu co i w jaki sposób zbieramy udzieli Tomasz Fiszer ze Stowarzyszenia Nasza Olszanica, który dobrze zna uwarunkowania terenu.

Ważne informacje:

• Ubieramy wygodny, nieutrudniający ruchów, ciepły strój
• Obuwie – dobrze, aby było nieprzemakalne, wygodne i nie śliskie (mogą być kalosze lub stare obuwie sportowe)
• Rękawiczki oraz worki, do których zbieramy śmieci otrzymacie od nas na starcie
• Do worków zbieramy wszystkie śmieci z wyjątkiem tych, które mogą grozić skaleczeniem (rozbite szkło, ostre przedmioty)
• Pełne worki zostawiamy w specjalnie wyznaczonym kontenerze przy ul. Powstania Styczniowego. Kontener został udostępniony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Zostanie on zebrany po zakończeniu akcji.

Program akcji:
11:00 - spotkanie organizacyjne przy zbiegu ulic Powstania Styczniowego i Szaserów.
11:15 - rozdanie worków i rękawiczek, omówienie kwestii organizacyjnych: trasy i zasad bezpieczeństwa.
11.30 – rozpoczęcie sprzątania

Około 13:00 – zakończenie akcji, poczęstunek regeneracyjny

Zapraszamy serdecznie