Zarząd Zieleni Miejskiej z ogromną przyjemnością zdecydował się na przyłączenie do akcji Zielony Rekord Polski. Zachęcamy do tego również wszystkich Krakowian. Poza indywidualnym zaangażowaniem, które może wykazać każdy, przygotowaliśmy również wydarzenie wspólnego sadzenia.

Kiedy?
27 kwietnia 2018 r. godz. 10:00

Gdzie?
Pętla na Nowym Bieżanowie przy ul. Ćwiklińskiej.

Wspólnie posadzimy ponad 2600 szt. drzew i krzewów takich jak sosny, brzozy, daglezje oraz całą masę krzewów różanych i irgi.
Bicie Zielonego Rekordu Polski to akcja, która swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę. Nie możesz być z nami? Przeczytaj jak w inny sposób dołączyć do wydarzenia:

Weź udział: http://dotlenieni.org/dotlen-siebie/

🌳 IDEA BICIA REKORDU 🌳

Bijemy rekord w nowych nasadzeniach roślin! Tlen to podstawa wszelkich procesów życiowych. Równie ważne jest, jakim powietrzem oddychamy na co dzień. W miastach jego jakość jest coraz gorsza. Tym samym spada nasza produktywność, kreatywność, mamy gorsze samopoczucie. Dlatego dajmy oddech miastu! Chcemy razem z Wami zasadzić w jeden dzień kilka tysięcy nowych roślin i pobić rekord Polski! Pokazać, że to ważne działanie i popularyzować sadzenie roślin i drzew.

🌳 CZAS 🌳

Na pobicie rekordu mamy tylko jeden, pełny dzień! Zaczynamy w piątek 27.04.2018 o godz. 00:01 i kończymy w piątek 27.04.2018 o godz. 23:59.

🌳 MIEJSCE 🌳

Wydarzenie dotyczy całej Polski - małych miejscowości i dużych miast :) W tym roku nasadzenia grupowe będą m.in. w: Wrocław, Częstochowa, Słupsk, Kraków, Warszawa, Poznań. Ale Wy możecie posadzić drzewko, kwiat, inną roślinę w swoim miejscu, niezależnie, gdzie jesteście.

🌳 REALIZACJA 🌳

Bicie rekordu będzie się składało z dwóch połączonych części: nasadzeń grupowych w wybranych lokalizacjach w największych miastach oraz nasadzeń indywidualnych. Szczególnie zachęcamy Was do udziału w nasadzeniach indywidualnych, które można zrobić we własnym ogródku, domu czy mieszkaniu!

🌿 Nasadzenia indywidualne 🌿

Wystarczy, że:
1. Zakupisz nową roślinę do swojego domu, mieszkania lub ogrodu
2. Posadzisz ją w dniu 27 kwietnia 2018 r.
3. Wyślesz do nas zdjęcie nowej rośliny. Aby Twój wkład został doliczony do Zielonego Rekordu wystarczy, że zrobisz zdjęcie miejsca, w którym będzie posadzona roślina przed sadzeniem i zdjęcie już posadzonej przez Ciebie rośliny, czyli łącznie minimum dwa zdjęcia. Może to być także pusta doniczka na parapecie "przed, i roślina w tej doniczce "po"! Zdjęcia można wysyłać na maila lub przez Facebooka.

Sprawdźcie szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy: http://dotlenieni.org/dotlen-siebie/

Każdy uczestnik biorący udział w biciu rekordu otrzyma certyfikat to potwierdzający! To powód do dumy! Komisja, która będzie akceptowała rekord dokładnie to sprawdzi.

W tym roku dla uczestników wydarzenia czekają konkursy i zniżki na produkty do pielęgnacji roślin :) Wiemy, że nie robicie tego dla nagród, ale to taki gest i forma podziękowania z naszej strony :)

Rabat Podarujdrzewko.pl

Sklep internetowy PodarujDrzewko.pl przygotował specjalny rabat -25% na wszystkie zestawy prezentowe, a także 1 dedykowany zestaw na Zielony Rekord Polski z aż 50% rabatem! Szczegóły na stronie: https://podarujdrzewko.pl/zielony-rekord-polski.