Drukuj

Pracownicy krakowskiej huty ArcelorMittal Poland wraz z Fundacją EcoTravel oraz Zarządem Zieleni Miejskiej zapraszają w sobotę 24 marca o godz. 11 na wiosenne sprzątanie brzegów Dłubni i Młynówki.

- Będziemy sprzątać trzy hektary terenu pomiędzy zakolem Dłubni, a Młynówką od ul. Wojciechowskiego do Zalewu Nowohuckiego. To malownicze miejsce idealne na spacery jest obecnie bardzo zaśmiecone.

- W akcji może wziąć udział każdy mieszkaniec Krakowa. Wystarczą dobre chęci i ciepły, wygodny strój. Wszystkim chętnym ArcelorMittal Poland zapewni rękawiczki ochronne oraz worki, do których będziemy zbierać śmieci oraz gorący posiłek.

- Spotykamy się przed Domem Wędkarza w sobotę 24 marca o godz. 11. Tam zaopatrzymy wszystkich w worki i rękawiczki. Krótkiego instruktażu co i w jaki sposób zbieramy udzieli Marcin Pawlik z Fundacji EcoTravel, który dobrze zna uwarunkowania terenu i charakter rzeki.

- Patronat nad akcją objęli: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz Rada Dzielnicy XVI Bieńczyce i Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

- Na sobotnie sprzątanie przygotowaliśmy trzy trasy w zależności od stopnia trudności terenu. Jedna będzie przystosowana dla rodzin z dziećmi, inne dla dorosłych uczestników akcji.

Ważne informacje:

Program akcji:

11:00 - spotkanie organizacyjne przed Domem Wędkarza (ul. Bulwarowa 43)

11:15 - rozdanie worków i rękawiczek, omówienie kwestii organizacyjnych: tras i zasad bezpieczeństwa.

11.30 – rozpoczęcie sprzątania nad rzeką Dłubnią

13:00 – zakończenie akcji, ciepły posiłek i gorące napoje

- Po zakończeniu akcji ArcelorMittal Poland zaprasza wszystkich uczestników na ciepły posiłek przy Domu Wędkarza. O gorące napoje zadba Zarząd Zieleni Miejskiej.