Na dobry początek zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć. Zmiana oblicza czasem nawet niewielkich przestrzeni daje ogromny efekt. Poniżej trzy miejsca i sześć zdjęć, które pokazują, że każdy fragment zieleni można tak urządzić by cieszył oko, zwłaszcza wiosną i latem gdy pojawi się więcej zieleni.


                                                                                 ul. Smoluchowskiego

                                             
                                                                                                                                                                          ul. Królowej Jadwigi/Focha


                                                                           ul. Krowoderskich Zuchów


Skwer przy ul. Smoluchowskiego zagospodarowany został w ramach zadania z Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Przeprowadzone prace miały na celu wzbogacenie i ożywienie funkcji związanych z rekreacją i poprawą estetyki miejsca. Na skwerze posadzono nowe drzewa ozdobne, krzewy i byliny. Wprowadzono trzy rodzaje nawierzchni, które urozmaicają wygląd miejsca. Jest to nawierzchnia żwirowa, ze zrębków drewnianych oraz nawierzchnia, w której w zrębkach oraz w korze pod roślinami wbite są drewniane pieńki. Na skwerze można skorzystać również siłowni terenowej oraz urządzeń zabawowych. Najmłodsi znajdą tam m.in. trzy orle gniazda z funkcją siedziska, karuzeli oraz sprężyny.

Skwer przy ul. Królowej Jadwigi/Focha to projekt dzielnicowy Rady Dzielnicy VII wsparty również środkami Zarządu Zieleni Miejskiej. W ramach inwestycji została przeprowadzona pielęgnacji zieleni, rekultywacja 320m2 trawnika, posadzenie krzewów w ilości 515 sztuk oraz bylin 480 sztuk. Rośliny zostały posadzone w taki sposób, aby odgrodzić skwer od jezdni. Pojawiły się ławki, stoliki, siedziska, stoliki do gry w szachy, kosze na śmieci, nowy chodnik, stojaki na rowery oraz podest z przestrzenią do siedzenia, zgodnie z wytycznymi z przeprowadzonych konsultacji społecznych. Ażurowy podest, który powstał był jedynym wyjściem, aby mieszkańcy mogli w jak najlepszy sposób wykorzystać tą przestrzeń, bez uszkadzania wychodzących ponad ziemię korzeni rosnących tam drzew. Dało to również szansę na poszerzenie funkcjonalności całego skweru.

Skwer przy ul. Krowoderskich Zuchów został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Na skwerze pojawiło się mnóstwo zieleni takiej jak ozdobne krzewy, trawy oraz byliny. Zamontowaną nową małą architekturę w postaci ławek, koszy na śmieci oraz betonowych siedzisk. Zmieniony został układ ścieżek. Do głównej alejki prowadzą poprzerastane trawami boczne dojścia. Projekt zakładał również wykonanie altany z zielonym dachem, pod którą znajduje się stolik z ławkami. Wymieniony został także karmnik dla ptaków.