Zapraszamy do udziału w konferencji „DRZEWA – PRZYSZŁOŚĆ MIAST. Nowe rozwiązania i adaptacja w przestrzeni miejskiej.”
Konferencja odbędzie się 8 września w Krakowie, w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory Muzeum Historii Krakowa zlokalizowanej w samym sercu miasta przy Rynku Głównym 35. Program szczegółowy tutaj

Temat konferencji wydaje się być szczególnie istotny w ostatnim czasie. Wiele drzew zniknęło z naszych miast. Zastąpienie ich wymaga wielkiej staranności, dbałości zarówno na etapie projektowania i doboru nowych drzew, przygotowywania zamówienia, odbioru materiału do sadzenia, procesu sadzenia oraz zapewnienia właściwej opieki po posadzeniu. Jak to robić by nie czekać przez wiele lata by nowo posadzone drzewa osiągnęły oczekiwane rozmiary. Często staje się konieczne sadzenie dużych drzew. Jednak nasadzenia dużych drzew budzą wiele obaw. Czy słusznych? W jakim kierunku powinno iść współczesne myślenie o drzewach w mieście? O tych i wielu innych tematach rozmawiać będziemy w trakcie konferencji.

W programie m.in.:

  • Perspektywy sadzenia dużych drzew w miastach
  • Normy jakościowe ozdobnego materiału szkółkarskiego
  • Dobór gatunkowy przygotowany dla Krakowa
  • Adaptacja posadzonych drzew.
  • Gwarancja na sadzone drzewa
  • Inwentaryzacja nasadzeń drzew. Wykorzystanie systemów GIS jako narzędzia nadzoru.
  • Bezinwazyjne badania drzew w mieście.

Ponadto w programie nn zakończenie konferencji w planach pokaz sadzenia drzew przygotowany przez firmy Drewsmol i Arboeko.

Szczegółowe programy spotkań znajdziecie Państwo już wkrótce na stronie www.zzm.krakow.pl 

Konferencja jest bezpłatna. Zgłoszenia za pośrednictwem formularza zgłoszeń. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy.