Tego lata dla mieszkańców Krakowa przygotowaliśmy szereg cyklicznych atrakcji pn. „Zatrać się w ZIELENI”. Na ten letni projekt składają się trzy główne wydarzenia

 „Ćwicz w ZIELENI

Zaczęliśmy już od maja bezpłatnymi zajęciami fitness na świeżym powietrzu aż w czterech różnych lokalizacjach – Park Jordana, Park Kościuszki, Park Bednarskiego oraz Park Decjusza. Prowadzone są przez instruktorów ze znanych krakowskich klubów fitness – All for body, GTX, MamaFit – Dominika Szpik, Soul Fitness, Lans na balans - Daria Loferska, Active Women. Do wyboru szereg różnych zajęć – zajęcia biegowe, zajęcia dla mam, trening biegowy, spalacz tłuszczu, nordic walking, stretching, GTX, pilates oraz wiele innych. Zajęcia odbywają się w określone dni tygodnia oraz weekendowo podczas pikników. Wystarczy tylko zapisać się poprzez dostępny na stronie Zarządu Zieleni Miejskiej formularz zgłoszeniowy.

 „Piknikuj w ZIELENI

W wakacje będziemy również wspólnie piknikować. Pikniki będą odbywać się w każdą sobotę oraz niedziele w różnych krakowskich parkach:

Lipiec:
Sobota – Park Bednarskiego
Niedziela – Zalew Nowohucki

Sierpień:
Sobota – Park Bednarskiego
Niedziela – Park Decjusza

Wrzesień:
Sobota – Planty
Niedziela – Park Kościuszki

Podczas pikników każdy mieszkaniec Krakowa znajdzie coś dla siebie. Można brać aktywny udział w różnego rodzaju grach i zabawach – bule, mini piłka nożna, badminton itp. Podczas pikników odbywać się również będą zajęcia fitness prowadzone przez w/w kluby. Dostępna będzie także strefa relaksu z leżakami i kocami, na których będzie można wypoczywać.
O podniebienie i żołądki zadbają food tracki, których w każdym parku będzie od kilku do kilkunastu.

„Parkobus w ZIELENI

Całkowitą nowością i  wyjątkową atrakcją wydarzeń w ramach akcji „Zatrać się w zieleń będzie Parkobus. Chcemy, aby mieszkańcy Krakowa mieli możliwość poznania parków nie tylko tych ze swojej najbliższej okolicy. Parkobus będzie więc kursował na wyznaczonych trasach zabierając mieszkańców jednej części Krakowa do parku na drugim końcu miasta. Specjalnie oznakowany, bezpłatny autobus będzie odjeżdżał z wybranych przystanków MPK. W miejscu docelowym można spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody tak jak się ma na to ochotę. Może to być spacer, wypoczynek na kocu czy udział w spacerze przyrodniczym, podczas którego będzie można poznać wyjątkowość odwiedzanego miejsca, usłyszeć o ciekawostkach dotyczących chociażby fauny i flory. Da to możliwość krakowianom na zapoznanie się z miejscami, które są bardzo ważnymi punktami na mapie Krakowa, ale nie dla wszystkich powszechnie znanymi.

LIPIEC

data

początek

koniec

8

Krowodrza

Park Bednarskiego

15

Bieżanów

Las Witkowicki/Park Kościuszki

22

Nowa Huta

Park Bednarskiego

 

SIERPIEŃ

data

początek

koniec

5

Krowodrza

Bagry

12

Bieżanów

Zalew Nowohucki

19

Nowa Huta

Zakrzówek

 

WRZESIEŃ

data

początek

koniec

2

Nowa Huta

Bagry

9

Krowodrza

Zakrzówek

16

Bieżanów

Zakrzówek