Świętuj z nami na Plantach!

Po raz trzeci zapraszamy Was wraz z Gazetą Wyborczą do wspólnej zabawy na Plantach.

W niedzielę 28 maja, od godz. 10 do 19 czekać na Was będą koncerty, warsztaty ogrodnicze dla dzieci, rodzinne gry i zabawy, pokazy jogi, strefa relaksu oraz będzie można adoptować zwierzaka. Do tego pyszna kawa, sushi, kolorowe naleśniki dla dzieci, wata cukrowa i popcorn.

Będziemy świętować na Plantach od strony ul. Westerplatte, pomiędzy Teatrem im. Słowackiego a ul. św. Tomasza. W altanie przy ul. św. Marka Orkiestra Zdrojowa z Krynicy-Zdroju da dwa koncerty zatytułowane „Uśmiechnij się z Kiepurą”. Posłuchacie piosenek żydowskich w wykonaniu Danuty Stankiewicz i koncertu Od Opola aż po Broadway w wykonaniu gwiazd warszawskiego Teatru Sabat - Mariusza Jaśko i Tomasza Czerskiego. Wystąpi solistka Gabriela Marat, zagrają zespoły Dlaczego nie i Frozen Heart. W samo południe na scenie wystąpi magik Maciej Sieńko.

 Na odpoczynek zapraszamy do strefy relaksu Herbal Care „Pod mądrą opieką roślin", w której wygodnie usiądziecie na leżakach i otrzymacie próbki kosmetyków tej marki. Na trawnikach zagracie w bule, poskaczecie w gumę, będziecie mogli wspinać się, chodzić po linie i na drewnianym cyrklu, postrzelać z łuku i wspólnie namalować wielką panoramę Plant. Do tego pokazy jogi i liczne atrakcje dla dzieci w wykonaniu Stowarzyszenia MAYE.

Współorganizator święta, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zaprasza dzieci i rodziców na warsztaty „ABC miejskiego ogrodnictwa”. Poznacie m.in. kalendarz ogrodnika, zasady nawadniania roślin,  roślinną aptekę i domowy kompostownik. Później wspólnie z dziećmi zasadzimy zioła w torfowych doniczkach.

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zorganizuje psią adopcję i porady weterynarza. Organizatorzy 12 edycji Święta Ogrodów zabiorą Was na spacery po Ogrodzie Botanicznym oraz na co dzień niedostępnych ogrodów przyklasztornych.

 

Przyjdźcie koniecznie! :)