"Jadalny Kraków Talks. Od słowa do stołu"

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym zapraszają na kolejną rozmowę z cyklu „Jadalny Kraków Talks. Od słowa do stołu”.

 
Tym razem w ramach spotkania: „Wspólny stół i relacje” porozmawiamy z psychodietetyczką Katarzyną Błażejewską-Stuhr i językoznawczynią Małgorzatą Majewską.

  • 20 lipca 2024 r. godz. 16.00, Pałac Potockich, Rynek Główny 20
Na spotkanie obowiązują zapisy.

Najbliższe spotkanie „Jadalny Kraków TALKS” dotykać będzie bardzo blisko tematów związanych ze „wspólnym stołem” i „relacjami”. Spotkania wokół wspólnego stołu budzą nieodmiennie wiele emocji. Szczęśliwi Ci którzy doświadczają tych dobrych, budujących i wspierających. Częściej jednak zdarza się, że wspólny stół jest miejscem, które dzieli i do którego zasiadamy niechętnie albo wcale. Co zrobić aby to zmienić? Jak porozumieć się w zgodzie i wzajemnym szacunku? Czy nasze emocje i relacje wpływają na to jak się odżywiamy? A może to co i jak jemy poddawane jest także ocenie? Jak spotkać się prawdziwie przy wspólnym stole i uczynić go miejscem wsparcia, zdrowia i pięknych relacji o tym będzie ta rozmowa.

Naszymi rozmówczyniami będą:


Małgorzata Majewska – językoznawczyni, specjalistka od komunikacji werbalnej i niewerbalnej, łącząca z niezwykłą wprawą wiedzę psychologiczną ze znajomością języka. To połączenie pozwala nam dostrzec co kryje się za naszymi słowami. Od kilkunastu lat uczy zarówno studentów jak i przedstawicieli różnych środowisk skutecznej komunikacji, opartej na zrozumieniu i szacunku. Jej unikalne spojrzenie otwiera przestrzeń dla uważności i dialogu.

Katarzyna Błażejewska-Stuhr - mama, dietetyk kliniczny i psychodietetyk. Wyznaje zasadę, że jedzenie powinno być źródłem zdrowia i przyjemności. Chętnie gotuje i z radością eksperymentuje, najczęściej korzystając z lokalnych i sezonowych produktów. Uwielbia dietetyczne rozmowy i spotkania o tematyce zdrowotnej. Z zainteresowaniem śledzi najnowsze doniesienia naukowe, którymi dzieli się ze swoimi fanami na blogu i Instagramie. Współzałożycielka fundacji „Kobiety bez diety” dającej wsparcie kobietom w każdym wieku w drodze do samoakceptacji i rozwoju.
  • Ostatnio zmienione .