Spacer entomologiczny w ramach European Moth Nights

Już w poniedziałek mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia na piątkowy wieczór.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Drwinka zapraszamy na wyjątkowy spacer entomologiczny!
W piątek 5 lipca będziemy obserwować nocne motyle.

Co jest nam do tego potrzebne? Zmierzch, lampa, niepowtarzalna flora i fauna parku rzecznego Drwinka, dwóch przyrodników i Wasza chęć obserwacji i poznawania tego co wieczorem w parku lata

Zapisy już uruchomione, łapcie link i rezerwujcie miejsca.

Spotykamy się o godz. 20.00 przy ul. Facimiech. Dokładnie tutaj:

https://maps.app.goo.gl/mcsLzbXh7UYmJVyt8

Obserwacja nocnych motyli nieco potrwa, także zarezerwujcie sobie min. 2 godz. Czy zjawią się punktualnie zgodnie z naszymi oczekiwaniami? Tego zagwarantować nie można, dlatego cierpliwość warto zabrać za sobą. To najczęściej ona podczas obserwacji przyrodniczych zostaje wynagrodzona

Piątkowy spacer organizowany jest w ramach 21. edycji akcji European Moth Nights. Projekt zainicjowany został przez Węgierskie i Szwajcarskie Towarzystwa Entomologiczne.

European Moth Nights jest corocznym wydarzeniem polegającym na obserwowaniu motyli nocnych w tym samym czasie w całej Europie! Pozwala to na lepsze poznanie fauny i metod obserwacji motyli z uwzględnieniem gatunków wymagających ochrony oraz zasięgu gatunków migrujących. Wszystkie zebrane informacje są dostępne online.

Wyniki obserwacji mogą zatem nie tylko przysłużyć się upowszechnianiu wiedzy i promocji przyrody Drwinki, ale przede wszystkim ochronie jej bioróżnorodności.


plakat noc ciem spacer entomologiczny w parku rzecznym drwinka

  • Ostatnio zmienione .