Park Węgrzynowice

Powierzchnia 5,19 ha
Ul. Węgrzynowicka
Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie
Lokalizacja  

Niezwykle bujną przestrzeń Parku Węgrzynowice stanowią strefy przyrodniczo-edukacyjne dedykowane zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Nowy park wkomponował się w istniejącą zieleń, ograniczona została ingerencja w siedliska naturalne oraz zachowano wyjątkowy naturalny charakter miejsca. Główną oś przestrzeni stanowić prowadzi uniesiona kładka, która scala wszystkie elementy parku.

Ścieżka edukacyjno-rekreacyjna dla dzieci i dorosłych, połączy przyszły budynek Centrum edukacji ekologicznej, niewielki staw oraz strefy zabawy. Strefy te stanowią tematyczne placyki zabaw oraz urządzenia zabawowe o charakterze przyrodniczym a także punkty widokowe w miejscach szczególnie cennych przyrodniczo.

Przy odrobinie wyobraźni, przemieszczając się wzdłuż ścieżki można skorzystać z tyrolki i poczuć się jak owady latające nad łąkami w Węgrzynowicach. Skacząc po trampolinach można zastanowić się w jaki sposób porusza się na co dzień żaba trawna. Przechodząc śladem sympatycznego zaskrońca najmłodsi poznają trudy, z jakimi borykają się beznogie gady. Centrum zabawy znajduje się na Bobrowym Placyku zabaw, gdzie razem ze stadkiem bobrów można pokonywać drewniane przeszkody. A to wszystko z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W kolejnym etapie prac powstanie Pawilon edukacyjno-gastronomiczny zlokalizowany przy pętli autobusowej w Węgrzynowicach. W budynku znajdować się będzie kawiarnia, przestrzeń na niewielki targ pietruszkowy oraz sala wielofunkcyjna a także duży taras z widokiem na Węgrzynowickie uroczysko.
  • Ostatnio zmienione .