Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo intensywnie!

Na mieszkańców czekają różnego rodzaju aktywności, możliwości wypoczynku i ciekawe miejsca do odwiedzenia!

Już w tą niedzielę jak co roku odbędą się Dni Otwarte Magistratu. 4 czerwca zapraszamy na pl. Wszystkich Świętych 3-4 i w jego okolice do wspólnej zabawy, nauki i zwiedzania!  Świętowanie upłynie pod hasłem „Ale kosmos!”, a motywem przewodnim będzie dziedzictwo wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika, którego 550-lecie urodzin świętujemy w tym roku.

Szczegóły: https://zzm.krakow.pl/wydarzenia-w-miescie/1356-ten-dom-to-bedzie-kosmos.html
Wydarzenie: https://fb.me/e/14IDL4Kp8

                                                                             Fot. Krzysztof Morańda - Fotografia

Z Placu Wszystkich Świętych zapraszamy na krótki spacer na Plac Szczepański, gdzie 4 czerwca 2023 r. organizowany będzie Targ Pietruszkowy - największy i najstarszy w Krakowie targ produktów ekologicznych jak i naturalnych. To część obchodów 10 lecia Targu. Serdecznie zapraszamy,  znani z "Pietruszki" wystawcy będą  czekać na Was w godzinach 10:00-18:00! Sami zobaczcie kto! 

https://zzm.krakow.pl/aktualnosci/1369-targ-pietruszkowy-na-placu-szczepanskim-jadalny-krakow.html
Wydarzenie: https://fb.me/e/Y4DUis2U


Aż przez dwa dni hucznie będziemy obchodzić 100. rocznice urodzin Papcia Chmiela, czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego. Z tej okazji Stowarzyszenie Pamięci Papcia Chmiela zaprasza wszystkich mieszkańców na dwudniowe wydarzenie, w trakcie którego zostanie odsłonięta rzeźba „Wannolot”, a o słynnym autorze opowiedzą zaproszeni goście: córka, przyjaciele oraz artyści. Wpadnijcie na skwer im. Papcia Chmiela!
Szczegółowy harmonogram:
https://zzm.krakow.pl/wydarzenia-w-miescie/1354-100-rocznica-urodzin-papcia-chmiela.html


Wydarzenie: https://fb.me/e/Mizj8cAe

                                                                             Fot. Krzysztof Morańda - Fotografia

Nadchodzący weekend to idealna okazja do odwiedzin Symbioza - Centrum Edukacji Ekologicznej. Z okazji Dnia Dziecka Symbioza przygotowała dla Was coś niezwykłego – Leśny Dzień Dziecka z Symbiozą! Jeżeli nie udało Wam się kupić biletów na ten dzień, zapraszamy na inne równie fajne sobotnie wydarzenia.

https://bilety.symbioza-krakow.pl/rezerwacja/termin.html?d=3

Znalazło się również coś dla aktywnych i miłośników fotografii! W sobotę Parkobus zabierze uczestników do Krakowskiej Farmy Miejskiej W tym roku Parkobus podąża szlakiem „Jadalnego Krakowa”. Mieszkańcy odwiedzają niesamowite miejsca, które przybliżają ideę jadalnego miasta.

Na czekają zarówno warsztaty fotograficzne jak i zajęcia z nordic walkingu, prowadzone pod okiem wykwalifikowanego instruktora z wieloletnim doświadczeniem.
Zostały ostatnie miejsca! Może czekają właśnie na Ciebie!
https://krakowwzieleni.pl/wydarzenia/