Pomoc ZZM po burzy z 23.07.2022 r. - informacje dla terenów poza utrzymaniem ZZM

Prace po ostatniej burzy (23.07) trwają nadal. Pomoc potrzebna jest w wielu miejscach, dlatego zdecydowaliśmy się, aby udzielić jej również w niestandardowym, szerszym zakresie.


Ponad 100 złamanych i wywróconych drzew, ponad 200 zgłoszeń dotyczących ich uszkodzenia, ułamania konarów, gałęzi itp. to wstępny bilans strat po ostatniej burzy, która przeszła nad Krakowem. Zniszczenia nie ominęły również krakowskich lasów, gdzie prace nad ich oczyszczeniem potrwają zdecydowanie najdłużej.

Od tamtego czasu trwa sprzątanie, naprawianie uszkodzonych elementów małej architektury oraz ocena tego, jakie działania należy podjąć, aby zniwelować skutki silnych, porywistych wiatrów. Pomagamy już na osiedlu Podwawelskim, gdzie nasi Wykonawcy oraz zespoły opiekujące się zielenią wykonują różnego rodzaju prace.

Pomoc ze strony ZZM będzie przebiegała dwutorowo:

- spółdzielnie mieszkaniowe mogą zgłaszać się do nas pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. – udzielimy pomocy zarówno w sadzeniu drzew jesienią oraz wiosną przyszłego roku, ale także w kwestii doboru gatunkowego drzew czy w kwestiach technicznych z tym związanych

- podjęliśmy również decyzję o pomocy osobom prywatnym. Podczas jesiennego sadzenia lasów uruchomimy program, w ramach którego prywatni właściciele będą mogli do nas zgłaszać zapotrzebowanie na sadzonki drzew w zamian za drzewa, które uległy zniszczeniu. Szczegóły dotyczące zapisów i tego w jakiej formie będą one przyjmowane pojawią się we wrześniu.

Razem można więcej!