Łąki kwietne na miejskich balkonach!

Od 2017 łąki kwietne podbijają Wasze serca. Z roku na rok ilość tych wielogatunkowych enklaw bioróżnorodności na terenie Krakowa sukcesywnie wzrasta - aktualnie ponad 30 hektarów.

W tym roku, już po raz drugi, możecie je mieć na wyciągnięcie ręki. A to wszystko za sprawą ogólnopolskiej inicjatywy „Nanołączki”, którą koordynuje Fundacja Kwietna.

Ten szczególny dzień, jakim jest Światowy Dzień Pszczoły, jest idealnym momentem do rozpoczęcia kolejnej edycji kwietnej rewolucji.

Każdy mieszkaniec naszego miasta, który w jednym z kilkudziesięciu punktów dystrybucji wyznaczonych na terenie Krakowa zgłosi się po nasiona nanołączek, będzie mógł cieszyć się łąką kwietną na swoim balkonie lub parapecie. Marzycie o mieszkaniu z widokiem na łąkę? Wasze marzenia mogą się ziścić, a przy okazji możecie pomóc w ochronie owadów zapylających, dzięki którym blisko 80% gatunków roślin w naszym kraju może się prawidłowo rozwijać.-> Dlaczego warto założyć balkonową nanołączkę?

Łąki kwietne, są prawdziwymi hotspotami bioróżnorodności. Owady zapylające potrzebują pożywienia i schronienia, które zapewniają im kwiaty składające się na mieszankę nanołączek. W poszukiwaniu pokarmu pszczoły mogą dolecieć nawet do wysokości 12 piętra.

  • Gdzie można odebrać nasionka łąk kwietnych?

Wszystkie punkty dystrybucji znajdziecie na mapie

  • Kiedy wysiać nanołączki i jak o nie zadbać?

Wszystkie wskazówki znajdziecie na grupie: https://www.facebook.com/groups/nanolaczki/

Kiedyś krakowskie balkony zdobiły pelargonie nazywane krakowiakami, dziś mogą być to łąki kwietne, które ratują owady zapylające i upiększają nasze miasto nadając mu sielskości.


Dołącz do kwietnej rewolucji. Każdym, nawet z pozoru najmniejszym działaniem, jak wysianiem łąki kwietnej na balkonie, możemy dokonać wielkiej zmiany.

  • Ostatnio zmienione .