W najbliższy czwartek (21 października) o godz. 17.00, zapraszamy na spacer informacyjny dotyczący planowanej wycinki drzew przy ul. Kurczaba. 🌳
 
👉 Spacer informacyjny będzie idealną okazją do rozmowy na temat kondycji drzew przy ul. Kurczaba, zwłaszcza tych objętych wnioskiem o usunięcie ze względu na bardzo zły stan zdrowotny, który stanowi zagrożenie dla życie mieszkańców i ich mienia.
 
👉 Podczas spotkania wyjaśnimy dlaczego zdecydowaliśmy się wystąpić z wnioskiem do Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego o zezwolenie na usunięcie 113 drzew (aktualnie 109 ze względu na umorzenie postępowania w związku ze złamaniem 4 szt. - więcej opowiemy podczas spaceru).
 
👉 Spotkanie, będzie niepowtarzalną okazją do lepszego poznania złożonego i długotrwałego procesu badawczo obserwacyjnego, który towarzyszy przyrodnikom podczas oceny stanu zdrowotnego drzewa.
 
👉 Decyzja o skierowaniu wniosku o usunięcie drzewa każdorazowo jest dla nas bardzo ciężką decyzją, która podlega wielokrotnej weryfikacji. Bezpieczeństwo mieszkańców stanowi jednak dla nas priorytet. W przypadku terenu przy ul. Kurczaba stan zdrowotny drzew stwarza niebezpieczeństwo i realne zagrożenie dla korzystających z tego terenu mieszkańców.
 
Zapraszamy na czwartkowe spotkanie. Spotykamy się o 17:00 przy ul. Jana Kurczaba w miejscu zaznaczonym na mapie czerwoną pineską.
 
Na spacer obowiązują wcześniejsze zapisy